Oferta wycieczek

Wilczy Szaniec - ruiny kwatery wojennej A.Hitlera zlokalizowane w miejscowości Gierłoż. Ogółem na terenie kwatery wzniesiono 80 obiektów, w tym 7 bunkrów ciężkich, w których grubość ścian wahała się w granicach 4-6 m.

Święta Lipka - znajdujące się tu Sanktuarium Maryjne z końca XVII wieku jest wspaniałym, barokowym zespołem architektonicznym, jednym z najsłynniejszych na Warmii i Mazurach.

Twierdza Boyen w Giżycku - obiekt fortyfikacyjny z XIX w. malowniczo położony między jeziorami, zajmujący powierzchnie 100 ha. Obok twierdzy znajduje się Wzgórze św. Brunona z Kwerfurtu, z którego roztacza się najładniejszy widok na jezioro Niegocin

Węgorzewo - zamek krzyżacki z końca XIV w., wielokrotnie przebudowywany. Niedaleko zamku znajduje się Muzeum Kultury Ludowej z bogatymi zbiorami etnograficznymi, historycznymi i archeologicznymi oraz skansen tradycyjnego budownictwa mazurskiego. W mieście ciekawe świątynie 4 obrządków chrześcijańskich z XVII-XX w.

Park Dzikich Zwierząt w Kadzidłowie - jest miejscem, gdzie w warunkach zbliżonych do naturalnych można zobaczyć z bliska zwierzęta Mazur ( ok. 100 gatunków ), w tym gatunki bardzo rzadkie np. rysie, wilki, wydry, łosie, puchacze, głuszce.

Klasztor Staroobrzędowców w Wojnowie - z poł. XIX w. jest interesującym świadectwem mozaiki religijnej i etnicznej pn.-wsch. Polski.

Ełcka Kolej Wąskotorowa - jest największą atrakcją turystyczną Ełku. Na dworcu kolejki znajduje się Muzeum Kolejnictwa. Stąd wyruszyć można kolejką do „Krainy Bociana” i dotrzeć do „Przystanku Sypitki”, gdzie eksponowane są „dziwy natury” - korzenioplastyka i wystawa „Bocian w fotografii”. Ełk w starej fotografii można zobaczyć w zabytkowej wieży ciśnień, którą widać z każdego punktu miasta. Tam również zwiedzicie Muzeum Kropli Wody.

Mazurski Park Krajobrazowy - przyroda parku to 60 jezior, w tym największe jeziorem w Polsce - Śniardwy, oraz rzeka Krutynia, uznana za jeden z najciekawszych szlaków kajakowych w Europie

Muzeum K. I. Galczynskiego - koło Rucianego Nidy.

Klasztor Kamedułów w Wigrach - położony na półwyspie, niegdyś znajdował się tu dwór myśliwski wielkich książąt litewskich, później królów polskich. Klasztor był budowany w latach 1694-1745, wielokrotnie odbudowywany po zniszczeniach I i II wojny światowej. Z wieży zegarowej piękny widok na jezioro Wigry.

Wigierski Park Narodowy - największym jeziorem parku są Wigry o pow. 2187 ha. Wokół niego leży ponad 40 innych jezior. W siedzibie Parku znajduje się muzeum przyrodnicze, od którego rozpoczyna się ciekawa ścieżka dydaktyczna z punktami obserwacyjnymi i kładkami przez podmokłe obszary.

Suwalski Park Krajobrazowy - stanowi unikalny przykład pagórkowatego krajobrazu polodowcowego, łudząco przypomina tereny podgórskie ( stąd nazwa “Polska Szwajcaria”). Na terenie Parku znajduje się jezioro Hańcza, najgłębsze na Niżu Środkowo - europejskim ( 108,5 m) oraz punkty widokowe w Smolnikach, Gulbieniszkach (Góra Cisowa) czy Rutce.

Skansen w Puńsku - zagroda litewska, prywatne muzeum, w miejscowości można zjeść oryginalne dania litewskie.

Sanktuarium Maryjne w Studzienicznej - ciekawa neorenesansowa kapliczka z XIX wieku, a obok niej studzienka z “cudowną wodą” i pomnik papieża Jana Pawła II, który to miejsce odwiedził w 1999 roku.

Wiadukty w Stańczykach - najwyższe mosty w pn. Polsce przypominające rzymskie akwedukty. Para wiaduktów usytuowana jest równolegle względem siebie tworząc między filarami 5 wielkich bram. Długość budowli wynosi 180 m, a wysokość 31,5 m

Wilno - Wyjazd do Wilna. Zwiedzanie starówki m.in.: Ostra Brama, Cerkiew św. Ducha, plac Ratuszowy, Kościół św. Ducha z obrazem Jezusa Miłosiernego, Uniwersytet Wileński, Kościół św. Anny, klasztor Bernardynów, Muz. Mickiewicza, plac Katedralny. Cmentarz na Rossie, Zarzecze (niezależna republika aniołów, konstytucja zarzeczańska, historia dzielnicy), Góra Krzyży panorama miasta, Kościół św Piotra i Pawła, Cmentarz na Antokolu. [ SAMBIA ]

Troki - miasteczko położone wśród jezior, którego największą atrakcją jest zamek na wyspie. Spacer uliczkami, zapoznanie się z tradycjami Karaimów (ludność zamieszkująca Troki), zwiedzanie zamku. [ SAMBIA ]