Kościół w Gąskach

Kościół w Gąskach zbudowano w 1741, a w 1749 roku zorganizowano parafię. Pierwszy kościół był drewniany i początkowo pozostawał on pod opieką diakona ze Stradun.

W latach 1831-33 na miejscu starego kościoła wzniesiono solidną budowlę murowaną, ale bez wieży, którą dobudowano dopiero w latach 1908-1909.

Projektantem budowli był architekt Karol Fryderyk Schinkel. Niemiecki architekt, projektant i malarz, jeden z wybitniejszych twórców okresu klasycyzmu w Prusach, tworzący także w stylu arkadowym.

Obecnie kościół jest pw. św. Antoniego Padewskiego.

Kościół w Gąskach

Kościół w Gąskach

 

Fotografie kościoła  pw. św. Antoniego Padewskiego w Gąskach.

Czekaj... program LightBox poprawnie działa po wczytaniu się wszystkich miniaturek. Do nawigacji służą przyciski rozmieszczone u góry po obu stronach fotografii oraz na dole.
Widok zgodnościJeżeli witryna, nie wygląda tak, jak oczekujesz, obrazy lub przyciski nawigacyjne nie są wyświetlane. Może to być spowodowane problemem ze zgodnością między programem Internet Explorer. Przeczytaj więcej aby to zmienić.

Kliknij aby obejrzec w pelnym rozmiarze Kliknij aby obejrzec w pelnym rozmiarze Kliknij aby obejrzec w pelnym rozmiarze Kliknij aby obejrzec w pelnym rozmiarze Kliknij aby obejrzec w pelnym rozmiarze Kliknij aby obejrzec w pelnym rozmiarze Kliknij aby obejrzec w pelnym rozmiarze Kliknij aby obejrzec w pelnym rozmiarze Kliknij aby obejrzec w pelnym rozmiarze Kliknij aby obejrzec w pelnym rozmiarze Kliknij aby obejrzec w pelnym rozmiarze Kliknij aby obejrzec w pelnym rozmiarze Kliknij aby obejrzec w pelnym rozmiarze

 

Agroturystyka "Pod Gąską"